Main Menu

Zyrtare: Chelsea shkarkon Antonio Conte-n

Antonio Conte edhe zyrtarisht është shkarkuar nga klubi i Chelseas.

Conte edhe pse kishte kontratë deri në vitin 2019, është larguar nga Blutë e Londrës.

Menaxheri italian qëndroi dy sezone në Angli, duke fituar Premierligën qysh në sezonin e parë dhe FA Kupën në sezonin e dytë.

Conte theu shumë rekorde duke e bërë Chelsean një super ekip. Por, në sezonin e tij të fundit ai dështoi ta dërgonte ekipin nga Anglia në Champions League.

Vendin e tij pritet ta zë ish-trajneri i Napolit, Maurizio Sarri

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share