Main Menu

Zyrtare: Ky është presidenti i ri i Milanit

Pronarët e rinj të Milanit, fondi amerikan “Eliot” ka bërë ndryshimet e para te gjiganti italian.

Pjestarët kinez të bordit, janë zëvendësuar me persona të tjerë dhe është zgjedhur Presidenti i ri i klubit, shkruan indeksonline.

Paolo Scaroni do të jetë tashmë numri një i shtatë herë kampionëve të Evropës.

Scaroni më parë ka qenë president i një skuadre tjetër italiane.

Nga viti 1997-1999 ai ka drejtuar Vicenza dhe ka pasur disa aksione të Milanit që i kishte blerë direkt nga Berlusconi.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share