Main Menu

Brazili në shtëpi, Belgjika në gjysmëfinale të Kupës së Botës

Kombëtarja e Brazilit ka humbur ndaj Belgjikës dhe është eliminuar nga Kupa e Botës.

Belgjika ka fituar me rezultatin 1-2, për t’u kualifikuar në gjysmëfinale të kampionatit botëror.

Pjesa e parë e takimit u mbyll me rezutlatin 2-0 për Belgjikën, falë autogolit të Fernandinhos dhe golit të Kevin de Bruyne.

Në pjesën e dytë, Brazili u ‘ringjall’ dhe gjeti golin e parë me Auguston në minutën e 75’të të takimit. Ky gol nuk i mjaftoi Brazilit – që humbi me rezultatin 2-1 dhe u eliminua nga kampionati më i madh i futbollit.

Belgjika ka arritur në gjysmëfinale të Kupës së Botës për herë të parë që nga viti 1986.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share