Main Menu

Temperaturat në Shqipëri për ditën e sotme

Sipas shërbimit meteorologjik moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet me kthjellime dhe zhvillim vranësirash në mesditë në zonat malore.

Temperaturat do të shkojnë nga 18 gradë Celsius, më të ulëtat, në 36 gradë Celsius, më të lartat, kryesisht në vendet e ulëta. Baza e reve të ulëta 1200 metra. Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim 1-8 m/sek.

Temperaturat parashikohen:
Vendet malore 18/35

Vendet e ulëta 21/36

Vendet bregdetare 19/34

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share