Main Menu

Tërmet i fuqishëm në Shqipëri, nuk dihet ende dëmet

Një tërmet i fuqishëm ka tronditur vendin para pak minutash. Tirana dhe qytete të ndryshme janë tronditur fuqishëm në orën 11:03.

Tërmeti ishte 5.2 ballë dhe nga të dhënat e para duket se epiqendra ka qenë në rajonin e Shijakut.

Tërmeti ishte në një thellësi të vogël duke bërë që tronditja të ndjehet shumë,saqë është ndier edhe në Maqedoni.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share