Main Menu

Në të njëjtën ditë, Ronaldo dhe Messi “shkojnë te shpia”

Fati nuk ishte në anën e dy futbollistëve më të mirë.
Dy futbollistët më të mirë në botë sot i ka përcjellë fati i njëjtë, Ronaldo dhe Messi nuk do të mund të lujanë më në këtë Botëror, kjo pasi që dy ekipet e tyre Portugalia përkatësisht Argjentina janë eliminuar, nuk kanë arritur që të kalojnë në çerek finale në Kampionatin Botëror.
Argjentina ka pësuar disfatë nga Franca me rezultat 4 me 3, në përballjen e sotm e disfatë nga Uruguai ka pësuar edhe Portugalia me rezultat 2 me 1. Franca dhe Uruguai kanë vazhduar rrugëtimin e tyre në Kupën e Botës duke kualifkuar në çerekfinale.
Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share