Main Menu

KF”Gostivari” shprehu ngushëllime për legjendën e fudbollit Fadil Vokri

RIP Fadil Vokrri!

Te trishtuar nga vdekja e hershme e Fadil Vokrrit, Kf Gostivari i shpreh ngushellimet me te sinqerta familjes te tij, Federates se Futbollit te Kosoves, dhe gjithe kombit shqiptar, komunitetit te futbollit qe sot ndjehen te trishtuar nga ky lajm i hidhur.

Njeriu njihet per trashigimite qe ler pas vete, dhe Fadil Vokrri ka shume te tilla. La pas vetes nje karriere te sukseshme nepermjete te ciles promovoji Kosoven dhe kombin tone. La nje federate te pranuar nderkombetarisht edhe atehere kur kjo dukej e pamundur. La shume kujtime dhe emocione per tifozet qe jane rritur me ndeshjet e tij. Kujtimet dhe veprat jane ato qe e bejne Fadil Vokrrin te pavdekshem edhe tani qe nuk eshte me ne më .

Prehu ne paqe legjende!

Kf Gostivari

Image may contain: 1 person, standing
Image may contain: 1 person, smiling, playing a sport, shorts and outdoor
Image may contain: 1 person, playing a sport, standing and outdoor
Image may contain: one or more people and crowd
Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share