Main Menu

Nainggolan arrin marrëveshje me Interin

Mediat italiane raportojnë se Interi ka arritur marrëveshje me Romën për transferimin e Radja Nainggolanit për 29 milionë euro, si dhe te “Giallorossët” do të transferohet talenti Nicolo Zaniolo.

Sipas “Tuttosport”, bisedimet kanë qenë të suksesshme dhe formalizmi i marrëveshjes do të bëhet më 1 korrik.

Tek Interi, Nainggolani do të ribashkohet me ish-trajnerin e Romës, Luciano Spalletti.

Raportohet se futbollisti belg ka arritur marrëveshje personale prej 4.5 milionë eurosh në vit.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share