Main Menu

Buffon nënshkruan me gjigantin evropian

Sipas burimeve të Calciomercato.com, Gianluigi Buffon ka rënë dakord të bashkohet me PSG.

Marrëveshja midis lojtarit dhe klubit francez tani është i plotë, por mbetet akoma një hap i vogël për të mbyllur marrëveshjen.

Sipas asaj që është mësuar nga Calciomercato.com, në fakt, njoftimi i Buffon PSG do të mbërrijë mes të martës dhe të mërkurës javën e ardhshme.

Portieri pritet të marrë një kontratë dyvjeçare me PSG, me vlerë 7 milion euro në vit, duke përfshirë një rol dëshmi për Kupën e Botës 2022 që do të luhet në Katar.

Portieri aktual i PSG, Areola, e ka pranuar situatën duke pranuar që : “Buffon është idhulli im dhe mund të gjej veten duke punuar me të, do të shohim se çfarë ndodh”.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share