Main Menu

Mësohet arsyeja e dorëheqjes së Zidane

Një fjalosje me presidentin e Real Madridit, Florentino Perez, për transferimin e mundshëm të Eden Hazardit dhe David de Gea, ka luajtur rol në dorëheqjen e Zinedine Zidane, sipas Sun.

Francezi njoftoi për largimin e tij tronditës pak ditë pasi ia fitoi Madridit titullin e tretë më radhë në Ligën e Kampionëve, duke i lënë shumë persona gojëhapur.

Gazeta britanike raporton se një faktor kyç ka qenë një fjalosje me Perezin, i cili nuk është pajtuar me dëshirën e Zidane për ta transferuar Eden Hazardin nga Chelsea.

Ndërkohë, gjithmonë sipas Sun, francezi nuk është pajtuar me këmbënguljen e vazhdueshme të Perezit për ta blerë portierin e Manchester United, David De Gea.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share