Main Menu

Sefer Seferi: Kam zemër luani, ja si do e mund Tyson Fury

Rikthimi më 9 qershor në ring pas dy vitesh e gjysmë për boksierin britanik Tyson Fury pritet me interes, teksa ka përzgjedhur që të duelojë në këtë sfidë që do të zhvillohet në Manchester ndaj shqiptarit me prejardhje nga Gostivari Sefer Seferi. Ky i fundit edhe pse vjen nga pesha “cruiserweight” dhe nuk konsiderohet favorit, beson se do të arrijë ta ndalë ish-kampionin e botës në peshat e rënda, i pamposhtur në ring.

Unë do ta mund Fury, pasi kam një zemër prej luani. Unë jam një shqiptar dhe ne jemi lindur për të qenë luftëtarë”, tha Seferi për mediat britanike, pak ditë pera duelit me Fury. Më tej, boksieri shqiptar tha: “Ndoshta nuk do të jem në gjendje ta hedh në tapet, por e di se kam fuqinë për ta mundur me KO. Njerëzit mund të thonë çfarë të duan, por unë e kam vërtetuar edhe në të shkuarën forcën time”, tha Seferi

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share