Main Menu

Gostivari nuk kaloi balotazhin

Skuadra e Gostivarit nuk arriti të kalojë në raundin e dytë të balotazhit për kualifikim në Ligën e Parë.

Këta sot në Shkup me skuadrën e ligës të dytë lindor Borecin në kohën e rregullta u ndanë me barazimin pa gola. Futbollistët nga Velesi, ishin më të mirë nga ekzekutimi I penaltive dhe në fund iu gëzuan fitores me rezultatin 5:4.

Boreci tani do të luajë edhe një ndeshje balotazhi atë me Pobedën e Prilepit e cila ishte skuadra e tetë në renditjen e LPFM-së. Pas kësaj përballje do të mësojmë emrin e skuadrës së 10-të e cila në sezonin e ardhshëm do të luajë në elitë.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share