Main Menu

Adio Gigi: Buffon largohet nga Juventus

Portieri i Juventus, Gianluigi Buffon, ka deklaruar se do të largohet nga skuadra në fund të këtij sezoni.

Përballja e të shtunës në Serie A ndaj Verona do të jetë e fundit për numrin një të Zonjës të Vjetër në fanellën bardhezi.

“Gjatë tre ditëve të ardhshme, plot emocion, do ta marr vendimin përfundimtar”, deklaroi ai.

“Të shtunën do të luaj një ndeshje dhe kjo është e vetmja gjë e sigurt. Po bisedoj vazhdimisht me Andrea Agnelli, që më njeh mirë”.

“Kthimi tek Parma do të ishte romantik, por asgjë më shumë se kaq. Të shohim”.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share