Main Menu

Inter bën ‘vetëvrasje’, Sassuolo dhe Consigli i ‘heqin’ Champions League

Ndeshja e vlefshme për xhiron e 37-të, e që ishte shumë e rëndësishme për Interin, u fitua nga mysafirët e Sassuolos.

Derisa Inter po sulmonte, ishte Sassuolo që gjeti golin në pjesën e parë, me Politano që shënoi nga gjuajtja e lirë.

Në pjesën e dytë, Sassuolo e gjeti sërish golin përmes Berardit që shënoi një gol të bukur pas një kundërsulmi të shpejtë

Pas shumë rasteve të shpërdoruara, Inter arriti të ngushtonte epërsinë në minutën e 80’ me Rafinhan.

Kjo ishte krejt çka bëri Interi, me rezultatin që mbeti i pandryshuar deri në fund të ndeshjes.

Kjo humbje ia minimizon gjasat Interit për të siguruar një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share