Main Menu

Ariana Grande konfirmon albumin e ri ” Sweetener”

Ariana Grande është gati për albumin e ri dhe ajo e ka konfirmoi  këtë në një emision ku ishte e ftuar.

Të hënën më 1 maj pop superylli ishte mysafir në “The Tonight Show” ku konfirmio lansimin e albumit të ri.

“Albumi im po vjen këtë verë. Unë kam punuar me Pharrellin, Max Martin, Ilya dhe Savan Kotecha. Quhet “Sweetener” sepse sjell dritë në jetën e dikujt”, u shpreh këngëtarja.

Së fundmi ajo lansoi këngën “No Tears Left to Cry” që hapi top listën në vendin e tretë në Billboard Hot 100.

Ajo aludoi se data e lansimit të albumit mund të jetë më 20 korrik.

Gande po ashtu do të jetë nikoqire në hapjen e Billboard Music Awards në Las Vegas të shtunën.

Ariana është një prej këngëtareve më të preferuara amerikano-latine.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share