Main Menu

Çoban, kamarier e deri shitës cigaresh, ja profesionet e para të VIP-ave shqiptarë

Sot ata janë njerëz të suksesshëm në jetën e tyre por disa prej tyre e kanë të panjohur jetën e  profesionet e tyre të mëparshme.

Disa nga personazhet më të famshëm shqiptarë e kanë nisur çdo gjë nga zeroja, pa pasur asnjë bazë ku të mbështeten.Ata kanë bërë çdo gjë për të bërë ëndrrat e tyre realitet dhe sot ia kanë dalë, madje duke u bërë edhe modele për t’u marrë shembull.

 Mirëqenia mund të vijë duke punuar e mbase, edhe duke u ndodhur në vendin e duhur dhe në kohën e duhur.Më poshtë keni një listë të tyre dhe me profesionet e mëparshme:

Gent Hazizi (aktor) – Ndertim

Albano Bogo (aktor)- Kamerier

Hetem Ramadani (biznesmen) – Çoban

Agron Llakaj (aktor) – Në ndërtim dhe minierë

Ermal Mamaqi (aktor)– Shitës cigaresh

Sinan Hoxha (kengetar)– Furrxhi

Samir Mane (njeriu me i pasur ne Shqiperi) – Shitës orësh dhe kambist

Noizy (kengetar) – boks rruge

Dua Lipa (kengetare)– Kameriere

Maja (kengetare) – Punonte në fabrikë

Sali Berisha (ish-kryeminister) – Kardiolog

Edi Rama (kryeminister)– Pedagog dhe piktor

Erion Veliaj (kryetar bashkie Tirane)– Shitës fiqsh

Genta Ismajli (kengetare) – Kasiere

Gjiko (kengetar) – Kamarier dhe Stomatolog

Labinot Gashi (moderator)– Kamerier

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share