Main Menu

Këto janë përballjet e playoff-it në NBA

Mbrëmë i është vënë kapaku kampionatit të rregullt në NBA, dhe janë mësuar çiftet e Playoff-it.

Në Konferencën Lindore ekipi i parë, Toronto Raptors, do të ndeshet me Washington Wizards, Boston Celtics do të ketë përballë Milwaukee Bucks, ndërkaq Philadelphia 76ers luan ndaj Miami Heat.

Nënkampioni aktual, Cleveland Cavaliers, do të luftojë ndaj Indiana Pacers.

Në anën tjetër, ekipi me bilancin më të mirë sivjet, Houston Rockets, do të ballafaqohet me Minnesota Timberwolves.

Golden State Warriors luan ndaj San Antonio Spurs, e Portland Trail Blazers do të ketë punë me New Orleans Pelicans. Oklahoma City Thunder përballet me Utah Jazz.

Ndeshjet e para të playoffit do të nisin këtë shtune.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share