Main Menu

Përfunduan ndeshjet miqësore, kthehen ligat me 5 super derbi

Gjatë fundjavës futbolldashësit do të jenë dëshmitar të pesë super ndeshjeve pesë kampionatet kryesore të kontinentit tonë.

Derbi në Gjerman, ku në ora 18:30 do të ballafaqohen Bayern Munich dhe Borussia Dortmund.

Derbi në Itali ku të shtunën në ora 20:45 do të takohet Juventus dhe Milan.

Derbi në Franc ku në orën 21:00 të shtunën do të përballen Paris Saint-Germain dhe Monaco që do të jetë dhe finalja e Kupës së Ligës.

Derbi në Spanjë ku Barcelona kundër Sevillës do të përballen të shtunën në ora 20:45 luan .

Ndërsa dhe në Angli do të jetë derbi Chelseat dhe Tottenham Hotspurit.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share