Main Menu

Ibra, gati për LA Galaxy

Zlatan Ibrahimovic ka arritur në Los Angeles të enjten dhe ai është gati për të luajtur këtë fundjavë

Zlatan Ibrahimovic është i uritur për të luajtur dhe ai pasi ka arritur të premten e kaluar në Amerikë, ka vazhduar seancat stërvitore dhe është gati për të luajtur në ndeshjen e së shtunës në LA Galaxy, ka njoftuar klubi me anë të një komunikate zyrtare.

Ibra kaloi nga Manchester United në skuadrën e Major League Soccer më 23 mars uke nënshkruar një marrëveshje me vlerë 3 milion dollarë, ka ESPN nëpërmes burimeve nga klubi.

Ish futbollisti i Paris Saint-Germain, Barcelona Milan thuhet se do ta nis aventurën amerikane më debutim e tij për LA në një derbi më 31 mars.

Menaxheri i LA Galaxy, Sigi Schmid i ka thënë gazetarëve që ai definitivisht është në garë për të debutuar të shtunën, por ka thënë se vendimin përfundimtarë do ta merr pas seancës së fundit stërvitore të premten.

“Të shohim si është ai, sepse Ibra arriti këtu të enjten dhe ne ende nuk e kemi parë se si është gjenja e tij fizike”, tha Shmid.

“Por, nëse është mirë pse jo ai mund të luaj të shtunën. Besojë që është gati por duhen edhe disa teste finale”.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share