Main Menu

Tri gazetat e mëdha italiane me titull të njëjtë në ballinë për fitoren e Juventusit

Fitorja e mbrëmshme e Juventusit ndaj Tottenhamit në Ligën e Kampionëve, ka bërë bujë në gazetat sportive italiane.

E çuditshme është që tre gazetat e mëdha sportive kanë lënë titull të njëjtë për fitoren e Juventusit, ani pse nuk ishin marrë vesh më parë.

“Luanët e Wembleyt”, ishte titulli i La Gazzetta dello Sport, Corriere dello Sport dhe Tuttosport.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share