Trajneri i FC Shkupi, Nuhiu: Urime lojtarëve të mi, treguan karakter

FC Shkupi mori një barazim më se të merituar kundër Pobedës në Manastir, duke luajtur 3-3.
Traneri i FC Shkupi, Ardian Nuhiu ka përgëzuar lojtarët e tij për angazhimin e madh në ato kushte të vështira për lojë.

“Dëshiroj ti uroj aktorët e ndeshjes. Të luash në këtë nivel në këtë terren të vështirë vërtetë është për të uruar. Bëmë një pjesë të parë të shkëlqyeshme, pranë rezultatit 0-2 nuk realizuam penallti, i cili do të ndryshonte rrjedhën e lojës. Pas kartonit të kuq të Adem ishte shumë më vështirë, por lojtarët e mi treguan karakter. Nuk u dorëzuan deri në fund dhe me meritë barazuam. Ju lumtë për luftën dhe angazhimin në këto kushte të rënda”, tha Nuhiu.

Shkupi pas javës së 21-të ka tubuar 27 pikë dhe mbanë vendin e 5-të. Në javën e ardhshme caiarasit në terren të tyre e presin Rabotnickin.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share