Renditja e UEFA-së, Vardari me ecje para për 54 vende

UEFA ka bërë publike renditjen e saj më të fundit, për klube në të cilën skuadra e Vardarit ka shënuar një ecje para për plotë 54 vende. Kampioni aktual në sezonin e kaluar mbante pozitën e 255, ndërsa falë paraqitjeve në garat e Ligës së Evropës dhe eliminatoret për Ligën e Kampionëve, shkupjanët tani mbajnë pozitën e 201-të. Rekordin e skuadrës më mirë të renditur nga Maqedonia e mbante Rabotniçki nga sezoni 2011/12 kur mbante pozitën e 205. Në këtë renditje janë edhe tetë skuadra vendore. Shkëndija e mban pozitën e 278 dhe pasojnë Rabotniçki, Pelisteri, Sileksi e Renova që mban pozitën e 366, për të vazhduar me Metalurgun, Horizontin dhe Teteksin.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share