Main Menu

Juventus e nis shumë mirë e mbyll tmerrshëm, rrezikon kualifikimin

Ka përfunduar superndeshja e Ligës së Kampionëve ndërmjet Juventusit dhe Tottenhamit me rezultatin e barabart 2-2, transmeton Sovrani.info.

Italianët e nisën furishëm duke realizuar dy gola të shpejtë përmes Higuain brenda 9 minutave, por ishte Harry Kane ai që ngushtoi rezultatin në minutën e 35.

Higuain kishte ratin t’a rikthente avantazhin e dy golave, pro dështoi të realizonte nga pika e bardhë në minutat e fundit të pjesës së parë.

Fraksioni i dytë i takoi sërsih Tottenhamit që arriti t’i barazoj shifrat në 2-2 me anë të në goli të bukur nga Cristian Eriksen.

Kështi mbetet gjithçka për t’u vendosur në ndeshjen kthyese në White Hart Lane.

Share


« (Previous News)Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share