Moti sot

Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira e me reshje, të cilаt përgjatë Vardarit do të jenë të shiut, në pjesët e tjera të shiut dhe të borës, ndërsa nëpër male të borës. Më të rrëmbyeshme do të jenë në rajonet perëndimore dhe juglindore ku do të bien mbi 30 l/m2. Mbulesa e dëborës do të rritet, nëpër male në mënyrë më të konsiderueshme. Do të fryjë erë mesatare, në pjesët lindore erë e përforcuar nga drejtimi juglindor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej -1 deri në 2 gradë, ndërsa ajo e ditës do të lëvizë nga -1 deri në 9 gradë Celsius.

Nesër dhe të enjten në pjesët perëndimore dhe jugore do të ketë reshje të borës të cilat do të jenë me intensitet të dobët deri në mesatare. Pastaj moti do të jetë stabil me temperatura të ulëta të mëngjesit, ndërsa të ditës do të jenë në rritje.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share