Main Menu

Vjen Martinez, largohet Icardi

Interi është shumë pranë kompletimit të marrëveshjes me Racing Club për Lautaro Martinez.

Megjithatë, Interi mund ta humbasë Mauro Icardin, varësisht se a kualifikohet për garën e Ligës së Kampionëve këtë sezon, raportojnë mediat italiane.

Media të ndryshe sugjerojnë se marrëveshja mes Interit dhe Racing Club është e pashmangshme, me drejtorin sportiv të zikaltërve, Piero Ausilio që e shikoi nga tribunat 21-vjeçar duke shënuar het-trik në fundjavë.

Martinez tashmë ka arritur marrëveshje me Interin për kontratë katërvjeçare me pagë vjetore prej 1.8 milionë euro.

Janë ngritur shumë pyetjeve nëse Martinez është pasardhës i Icardit apo dikush që do të luajë përkrah tij.

Sipas FCInterNeës.it, kjo varet nga kualifikimi apo jo i Interit në Ligë të Kampionëve.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share