Main Menu

Si të trajtoni sinusët pa patur nevojë për ndihmën e mjekut

Viruset dhe bakteret priten të vendosen në hapësirat e zonës së frymarrjes, duke shkaktuar kështu forma të mukusit që vështirë se largohen.

Mjekët zakonisht përshkruajnë antibiotikë për trajtimin e sinusve, por këto nuk janë opsioni i vetëm.

Antibiotikët zakonisht sjellin probleme anësore, prandaj zgjidhje që duhet të provoni më parë është ajo natyrore.

Sinusët mund t’i trajtoni me uthull molle

Uthulla e mollës është e pasur me antioksidantë, acid malik, vitamina dhe minerale. Përdoret për të trajtuar infeksionet kërpudhore dhe ato bakteriale.

Uthulla e mollës ndihmon edhe në parandalimin e ndërtimit të mukusit dhe pastron rrugët e frymarrjes. Fuqia e saj antibakteriale është që të parandalojë zhvillimin e bakterieve në trup.

Metoda për përdorimin e uthullës së mollës për të trajtuar sinusët, duhet paraprakisht që të shoqërohet edhe me disa përbërës tjerë.

Së pari duhet të dini, që uhtulla e mollës gjithashtu forcon sistemin tuaj imunitar.

Përbërësit që ju duhen janë:

½ filxhan ujë të vakët

½ filxhan uthull molle

1 lugë gjelle lëng limoni

1 lugë gjelle mjalte ( prefereohet mjaltë manuka)

1 lugë e mesme spec i kuq

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit dhe pini lëngun gjatë ditës.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share