Bayerni nuk do ta ketë të lehtë, ky është formacioni i “frikshëm” i Beshiktashit

Skuadra e Bayern Munchen kishte “fatin” të përballet me Besiktasin në rrethin e 1/16 në Ligën e Kampionëve.

Por, edhe pse favorit në letër – Bayerni duket se do ta ketë tejet vështirë në ndeshjen e shkurtit dhe marsit, shkruan IndeksOnline.

Besiktasi largoi një nga futbollistët më të mirë, Cenk Tosun, por ka blerë Arda Turanin e Barcelonës dhe është në garë për ta sjellë në Turqi, Fernando Torresin.

Përveç Turanit, ana turke ka transferuar edhe mbrojtësin e njohur, Vida, i cili së bashku me Pepen përbëjnë një dyshe të frikshme në mbrojtje.

Më poshtë e keni super formacionin e Besiktasit, i cili pritet të ndërroj nëse këta të fundit bëjnë transferime tjera.

Ndeshja e parë mes Bayernit dhe Besiktasit zhvillohet më 20 shkurt, kurse ajo e kthimit më 14 mars.

asdssdsdsd

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share