Aleksis Sanchez arrin marrëveshjen me Manchester City

Alexis Sanchez duket se ka arritur marrëveshje me Manchester City. Gazetari i njohur italian, Gianluca Di Marzio ka publikuar lajmin se kiliani ka arritur marrëveshje me City-n.
Sanchez do të fitojë një shumë marramendëse, deri në 13 milionë paund në sezon, plus 30 milionë bonuse pas nënshkrimit të marrëveshjes.

Zyrtarizmi i futbollistit pritet që të ndodhë gjatë këtyre ditëve. Kujtjmë se ish-lojtari i Barcelonës ishte në kontakte edhe me klube si Liverpool, Chelsea dhe Inter.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share