Main Menu

Kremi 200 vjeçar grek kundër rrudhave të fytyrës

Shfaqja e rrudhave është një proces që herët a vonë ndodh tek çdo njeri. Tek disa njerëz ndodh të shfaqen që në moshë të re, dhe kjo bëhet një problem shumë irritues. Rëndom u drejtoheni produkteve farmaceutike apo kozmetike, por që në fakt nuk japin efektin që ju dëshironi.

Por, tashmë nuk keni pse të shpenzoni para për të blerë produkte që kushtojnë. Ky krem natyral, do ta përmirsojë lëkurën e fytyrës tuaj dhe do të zhdukë edhe rrudhat më të imëta të saj.

Përbërësit:

1 lugë gjelle mjaltë,
8 lugë dylle blete i copëtuar,
200 ml vaj bajame,
120 ml ujë.

Përgatitja:

Shtoni mjaltin, dyllin e copëtuar dhe vajin e bajameve në një tenxhere. Vendoseni në zjarr në temperaturë mesatare dhe përziejini herë pas here derisa të shkrijnë plotësisht.

Largojeni më pas nga zjarri dhe lëreni mënjanë të ftohet, por jo plotësisht. Shtoni më pas në të edhe pak ujë të ngrohtë dhe përziejini mirë.

Transferojeni përzierjen në një kavanoz. Mund ta përdorni këtë krem natyral për të pastruar make up-in tuaj ose si një krem kundër rrudhave.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share