Deri më tani në “Kënga Magjike”, u ndanë gjashtë çmime ja kush i fitoi

Sonte është duke u mbajtur finalja e edicionit të 19-të të “Kënga Magjike”. Festivali është duke u mbajtur në Pallatin e Kongreseve në Tiranë dhe po transmetohet drejtëpërdrejt në RTV 21. Si çdo herë ky festival përveç ndarjes se çmimeve vjen edhe me shumë befasi e argëtim, kësaj radhe përkujdesen aktorët Besart Kallaku dhe Erion Isai. Deri më tani janë ndarë këto çmime për këta këngëtarë: Best Dance- Alar Band- “Leni onjant” Best female voice – Anxhela Persiteri- “E çmendur” Best Male Voice- Mentor Haziri- “Palgë në zemër” The most like artist- Valon shehu- “Ti mos më shaj” Çmimi i TV Klan- Xhesika Polo- “Jetën ma fal” Kënga Stil- Lind Islami- “Problem” ./21Media AddThis Sharing Buttons Share to FacebookShare to Facebook MessengerShare to More Të ngjajshme Filloi finalja e madhe e “Kënga Magjike”, kush do të jetë fituesi? Veshjet e artistëve në natën e dytë të “Këngës Magjike” Fillon nata e dytë e “Këngës Magjike” Yjet shkëlqyen në festivalin “Kënga Magjike” Fillon festivali “Kënga Magjike”, sjell një spektakël magjik Ardit Gjebrea i rikthehet muzikës, vjen në duet me një person shumë të veçantë .
Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share