KF Gostivari dhe Vëllazërimi në Krye të Ligës së Dytë e mbyllin sezonin vjeshtor

Gostivari ka përjetuar një humbje të papritur në shtëpi nga Makedonija GJP, duke humbur me rezultat 0-2, kurse me disfatë nga Struga është kthyer edhe Zajazi në duelin me Llabunishtën, 0-2.
Në Karposh, ekipi i Struga Trim Lum, edhe pse ishte favorit në takimin kundër Llokomotivës, megjithatë u nda me barazim 1-1. Golin e barazimit për struganët e shënoi Tairi nga penalltia.Vëllazërimi barazoi pa gola, 0-0, kundër Euromilk në Shkup, në kuadrin e javës së 13-të në ligën e dytë –perëndim.

Rezultatet e javës së 14-të
Euromilk-Vëllazërimi 0-0
Gostivari-Makedonija GJP 0-2
Llokomotiva-Struga TL 1-1
Llabunishta-Zajazi 2-0
Novaci-Teteks 1-2
Tabela:Gostivari 25,Vëllazërimi 25, Struga Trim Lum 24, Makedonija GJP 23, Euromilik 20, Llabunishta 19, Llokomotiva 18, Teteks 16, Zajazi 12, Novaci 8 pikë./lajm

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share