Main Menu

Veshja po jua prish foton! Këto janë ngjyrat që duhet të zgjidhni në kombinim për të shkrepur një foto perfekte

Fotot janë shumë të rëndësishme, sidomos për vajzat të cilat dëshirojnë të postojnë çdo moment foto në rrjetet sociale.

E dëgjojmë shpesh frazën: “s’më kap fare mirë foto sot” në fakt duhet të dini se problem i kësaj është pikërisht veshja. Disa prej ngjyrave që ju vishni nuk dalin aspak mirë në foto dhe për këtë arsye fotoja juaj dështon.

Sipas Lee Eiseman, drejtoreshë në institutin Pantone Color ngjyrat e ngurta duken shumë më mirë se ngjyrat pastel e të zbehta. Aparatët ndodnjëherë kanë probleme në përshtatjen e kontrasteve dhe për këtë arsye më mirë qëndroni në ngjyrat e ngurta.Më poshtë do të shihni disa prej ngjyrave që do ta bëjnë foton tuaj të duket perfekte./Blitz.al/

E kuqe

 

Jeshile e errët

Lejla

Bojëqielli

Kafe

Gri

Rozë

 

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share