Alioski asiston, Maqedonia fiton

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll me triumf ndaj Norvegjisë prej 2-0 ka mbyllur këtë vit me sukses.
Golat janë shënuar në fund të pjesës së parë dhe të dytë.

Shënimi i golit të parë erdhi në minutën e 43-të përmes kapitenit Goran Pandev, pas asistimit të shkëlqyeshëm të Alioskit.

Ndërkohë, golin e dytë e shënoi Markovski, pas gabimit të portierit Gritebust, i cili qëlloi portën e boshatisur.

Me këtë fitore Maqedonia sërish do të bëj ngjitje të re në FIFA, ndërsa tani është e  85-ta.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share