Gostivari fitoi derbin e javës

Pasdite janë luajtur ndeshjet e javës së 12-të në ligën e dytë-perëndim. Euromilk në terren të vet mposhti Teteksin me rezultat 3-1, me golat e Aliut dhe Todorvskit (2). Në Kërcovë, Vëllazërimi në derbin lokal mundi Zajazin me rezultat 2-1, kurse Llabunishta barazoi me Makedonija GJP 1-1. Llokomotiva bindshëm e fitoi Novacin 3-0, kurse Gostivari në derbin e javës e mposhti Struga Trim Lum me rezultat 1-0.
Rezultatet, java e 12-të
Llokomotiva-Novaci 3:0
Euromilk-Teteks 3:1
Gostivari-Struga Trim Lum 1:0
Llabunishta-Mak.GJP 1:1
Zajazi-Vëllazërimi 1:2

Tabela:1.Vëllazërimi 23, 2.Gostivari 22, 3. Struga Trim Lum 20, 4.Euromilk 19, 5.Makedonija GjP17, 6.Llokomtiva 17, 7.Llabunishta 15, 8.Teteks 13, 9.Zajazi 9, 10.Novaci 8 pikë.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share