Roma bën blerje në Spanjë, merr një lojtar të Barcelonës

Roma po kërkon të bëjë blerje tek Barcelona. Është një mbrojtës i skuadrës katalane që nuk ka gjetur hapësira dhe kërkon të largohet.

Aleix Vidal pritet të largohet nga Barcelona dhe destinacioni janë ‘verdh e kuqtë’ e kryeqytetit italian.

Mediat spanjolle parashikojnë largimin e tij nga Camp Nou gjatë merkatos së janarit.

Roma ka shfaqur interesim për huazimin e tij në janar me mundësi të blerjes pas përfundimit të sezonit.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share