Fitojnë Gostivari dhe Struga, barazon Vëllazërimi, humb Zajazi

Gostivari është kthyer me fitore nga Novaci duke mundur ekipin me të njëjtin emër me rezultat 1-2. Autor i dy golave për miqtë ishte Maric. Vëllazërimi i Kërcovës u ndal në barazim të papritur 1-1 përball Llokomotivës. Golin për kërcovarët e shënoi Kallaba.

Rezultatet, java e 11-të
Makedonija GJP-Zajazi 1-0
Novaci-Gostivari 1-2
Vëllazërimi-Llokomotiva 1-1
Struga Trim Lum-Euromilk 1-0
Teteks-Labunishta 0-0
Renditja:Vëllazërimi 20, Struga Trim Lum 20, Gostivari 19, Makedonija GJP 16, Euromilk 16, Llokomotiva 14, Labunishta 14, Teteks 13, Zajaz 9, Novaci 6 pikë.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share