Shqipëria përballet sot me Italinë

Shqipëria pret Italinë sot në orën 20:45 në përballjen e fundit të Grupit G për kualifikueset e Botërorit Rusi 2018. Të dyja skudrat luajnë një ndeshje prestigji pasi rezultati i ndeshjes nuk do të prodhojë ndonjë ndryshim përsa i përket fateve për kualifikim. Tashmë gjithçka është vendosur, me Spanjën kryesuese të Grupit të kualifikuar direkt, Italinë që duhet të luajë në play off për të siguruar një biletë për në Rusi dhe Shqipërinë që ka statusin e skuadrës së tretë në Grupin G.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share