Dua Lipa tre nominime në MTV Europe Music Awards

Këngëtarja simpatike Dua Lipa, do të jetë pjesë e MTV Europe Music Awards dhe atë e nominuar për tre çmime.

Lipa ka gjasë të fitoj në kategorinë Artisti më i mirë i ri (BEST NEW), Dukja më e mirë (BEST LOOK), dhe Artisti më i mirë në Britani dhe Irlandë.

Për këto nominime ka treguar edhe vetë Dua Lipa përderisa ka bërë të ditur që mund ta votoni këtu; http://www.mtvema.com/artists/wysoyh/dua-lipa

Prezantuese e këtij show-i do të jetë bukuroshja Rita Ora.

Ndërsa artistja me më së shumti nominime është Taylor Swift, e cila është në garë për gjashtë çmime.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share