Familja Mehmedi po dridh ringjet evropiane

Të dielën në qytetin gjerman, Bohum, do të zhvillohet një spektakël i madh për sporte luftarake, ku ndër ta do të ketë edhe boks. Në këtë të fundit do të paraqitet edhe një talent i madh shqiptar i cili është me prejardhje nga Gostivari. Bëhet fjalë për Valon Mehmedin i cili do të ndeshet kundër Muhamed Uguz (DIELEN). I ati i tij, por njëkohsisht edhe trajner, Blerim Mehmedi, për portalin e specializuar për sportë luftarake “ArenaRing”, tha se djaloshi i tij është mirë i përgatitur andaj prêt edhe fitore.

Ndryshe, cekim se Blerimi është një punëtor i madh I këtij sporti ku edhe ka shkollën e tij në Furth të Gjermanisë. Në ditët e ardhshme do ju sjellim interviste ekskluzive nga kjo familje e madhe sportive ku poashtu edhe një djal i tij Flamur Mehmedi po dridh ringjet e këtij vendi, i cili poashtu do te ndeshet ne kete event por te shtunen dhe ne MMA.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share