Main Menu

Ilaçi i gjyshes që e zhduk astmën, bronkitin, kollën dhe shumë probleme të tjera të mushkërive

Merrni një lugë çaji nga trajtimi para çdo vakti derisa të ndjeni rezultate. Mjekimet popullore janë të sigurta për njerëzit e çdo moshe dhe nuk kanë asnjë efekt anësor.

Falë përparimeve në mjekësinë konvencionale, këto probleme respiratore mund të eliminohen shpejt, por shpesh medikamentet kanë efekte anësore negative të cilat mund ta dëmtojnë shëndetin tuaj. Për fat të mirë, ka mjekime të vjetra natyrore që mund t’i trajtojnë këto çështje pa patur asnjë efekt anësor.

Përbërësit:
½ kg. sheqer
½ kg. qepë të kuqe
½  l. ujë
7 lugë mjaltë
2 limona

Përgatitja:
Vendoseni sheqerin në një tigan dhe ngroheni në nxehtësi mesatare duke e përzierë vazhdimisht derisa të kthehet në ngjyrë ari. Në këtë pikë, shtoni qepën e copëtuar, pastaj zieni përzierjen për disa minuta para se të shtoni ujin. Lëreni përzierjen të ziejë derisa lëngu të zhduket, pastaj lëreni të qetësohet dhe shtrydhni disa limonë. Pastaj, shtoni mjaltin dhe përziejeni gjithçka mirë, dhe lëreni atë të pushojë brenda natës dhe kullojeni lëngun në mëngjes dhe hidheni në një shishe qelqi.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share