Main Menu

Thursday, July 12th, 2018

 

“Kroati” që mori flamurin shqiptar është serb

Personi me fanellë kroate, nuk është kroat, është serb dhe jeton në Zvicër. Gjatë ditës së djeshme në të pothuajse të gjitha mediat e rajonit, u shpërnda video në të cilën shihet një person me fanellë kroate, duke e hequr flamurin kombëtar prej dorës së një personit. Por, tani u zbulua se personi me fanellë kroate, nuk është kroat, është serb dhe jeton në Zvicër. Në atë video shihet se si ai ia rrëmben nga dora flamurin kombëtar shqiptar një personi me makinë gjatë festimeve të triumfit të Kroacisë ndajRead More

Share

Ronaldo të hënën prezantohet në Juventus

Cristiano Ronaldo do të kryej testet mjekësore në qendrën stërvitore të Juventusit të hënën në mëngjes para se të finalizojë lëvizjen e tij në Itali për 105 milionë funte nga Real Madridi 33 vjeçari portugez do të përballet edhe me media për herë të parë qëkurse ju bashkua klubit nga Serie A. Ronaldo ka shënuar 451 gola në 438 ndeshje për Real Madridin gjatë nëntë viteve sa kaloi në gjigantin spanjoll. Real Madridi konfirmojë shitjen e tij në faqen e vet në internet ku kishte shkruar se ai e kërkojëRead More

Share

Marcelo – Juventus, zhvillimet e fundit

Lajmet e ditëve të fundit rreth transferimit të Marcelos te Juventusi, dalin të jenë të vërteta. Sipas “Corriere della Sera”, Juve ka gati marrëveshjen me brazilianin. Torinezët duhet të paguajnë 40 deri në 60 milionë për të marrë Marcelon. Këto para Zonja e Vjetër do t’i sigurojë pas shitjes së Alex Sandros, i cili është pranë kalimit në Premierligë.

Share

Zyrtare: Chelsea shkarkon Antonio Conte-n

Antonio Conte edhe zyrtarisht është shkarkuar nga klubi i Chelseas. Conte edhe pse kishte kontratë deri në vitin 2019, është larguar nga Blutë e Londrës. Menaxheri italian qëndroi dy sezone në Angli, duke fituar Premierligën qysh në sezonin e parë dhe FA Kupën në sezonin e dytë. Conte theu shumë rekorde duke e bërë Chelsean një super ekip. Por, në sezonin e tij të fundit ai dështoi ta dërgonte ekipin nga Anglia në Champions League. Vendin e tij pritet ta zë ish-trajneri i Napolit, Maurizio Sarri

Share

Zyrtare: Ky është presidenti i ri i Milanit

Pronarët e rinj të Milanit, fondi amerikan “Eliot” ka bërë ndryshimet e para te gjiganti italian. Pjestarët kinez të bordit, janë zëvendësuar me persona të tjerë dhe është zgjedhur Presidenti i ri i klubit, shkruan indeksonline. Paolo Scaroni do të jetë tashmë numri një i shtatë herë kampionëve të Evropës. Scaroni më parë ka qenë president i një skuadre tjetër italiane. Nga viti 1997-1999 ai ka drejtuar Vicenza dhe ka pasur disa aksione të Milanit që i kishte blerë direkt nga Berlusconi.

Share

Njerëzit do të jetojnë deri në 200 vjeç!! Zbulohen disa profeci të reja të Nostradamusit

Pak kohë më parë Dr. Edmond Fourier, një nga kërkuesit më të mëdhenj rreth punës së Nostradamus bëri një zbulim të madh. Nën një mur guri, pranë Parisit, ai gjeti një kuti të metaltë me dorëshkrime të një seri profecish të Nostradamusit, të panjohura më parë. Ata ishin të shkruara në një letër dhe mbanin titullin “Profecitë e deshifruara të Nostradamus”. Shumë nga këto profeci siç është shfaqja e Adolf Hitlerit dhe Lufta e Dytë Botërore janë provuar dhe janë vërtetuar. Libri i ri i gjetur nga studiuesi Fourier përmbanRead More

Share

Share