Main Menu

July, 2018

 

Mos i hidhni farat e shalqirit, bëni çaj me to

Shumica nga ju, i hidhni farat kur e hani shalqirin. Edhe nëse i hani ato, ju me siguri se nuk e dini çfarë përfitime të mëdha shëndetësore i sjellin trupit tuaj, veçanërisht për tretje më të mirë. Nëse dëshironi që të merrni përfitimet më të mëdha të farave të shalqirit, duhet t’i zieni, shtypni ose piqni ato. Fibrat që gjenden në fara janë jetësore për funksionimin normal të traktit digjestiv. Ato do të ndihmojnë kundër parazitëve të zorrëve, inflamacionet, veprojnë si një antioksidant, ndihmon për problemet me tensionin e lartëRead More

Share

“Gjysmë njeri, gjysmë qen”: Një burrë mbetet i tmerruar pasi takon bishën misterioze në mes të një pylli

Scott Carpenter ishte gjendur në pyjet e Tennessee, SHBA, kur ndjeu se diçka po e shikonte atë. Dhe siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, i frikësuar dhe i pasigurt se çfarë mund të jetë, ai nxori telefonin e tij për të regjistruar. Sipas tij, pamjet tregojnë momentin kur një kafshë e panjohur – rreth 2 metra e gjatë – ngrihet mbi këmbët e saj të pasme. Bisha pastaj afrohet thuajse një metër larg nga burri, para se të vendoste të largohej. Ai pretendon se bëhet fjalë për një kafshëRead More

Share

Nëse para larjes në makinën e enëve i lani enët me dorë, bëni gabim

Enët e përdorura rregullisht i shpëlajmë nën vrushkull uji, dhe vetëm pastaj i fusin në makinë. Jo vetëm që në këtë mënyrë procesi i larjes bëhet më i gjatë dhe më i vështirë, por ky është veprim plotësisht i panevojshëm Në të vërtetë, makinat moderne të larjes së enëve kanë sensor të mençur, i cili vetë vendos sa duhet të zgjasë cikli i larjes dhe cilën temperaturë do ta përdorë. Madje edhe kur gjithmonë përdorni të njëjtin cikël. Në makinat moderne, ai kurrë nuk do të jetë krejtësisht i njëjtë.Read More

Share

Çaji i xhenxhefilit: Shkrin gurët në veshka, pastron mëlçinë dhe vret qelizat e kancerit

Për shkak të përmbajtjes së saj anti-inflamatore, anti-parazitare, anti-virale dhe anti-bakteriale, xhenxhefili konsiderohet të jetë një nga ushqimet më të fuqishme të shekullit të 21-të. Xhenxhefili  është i pasur me vitamina C, magnez dhe minerale të tjera që e bëjnë atë jashtëzakonisht të dobishme për shëndetin tuaj të përgjithshëm. Dihet nga historia e saj e gjatë e përdorimit për përmirësimin e tretjes dhe imunitetit, lehtësimin e dhembjes dhe luftimit të sëmundjeve kardiovaskulare, astmës dhe shumë çështjeve të tjera shëndetësore. Një filxhan çaji të ëmbël të nxehtë rreh ftohtë në dimërRead More

Share

Portokalli mbronë shikimin

Konsumimi i një portokalli në ditë mund të mbajë larg problemet e syve. Sipas një studimi të fundit nga profesori Bamini Gopinath, i Universitetit të Sidnejt, thuhet se flavonoidet e portokallit janë antioksidantë të fuqishëm që mbrojnë shikimin. “Flavonoidët gjenden pothuajse në të gjitha frutat dhe perimet. Ato kanë veti anti-inflamatore për sistemin imunitar. Por, për arsye që ende nuk i dimë, flavonoidët e portokallit janë më të mirë për shikimin sesa ato të mollës”, shpjegon Gopinath. Studimi është publikuar i plotë në “The American Journal of Clinical Nutrition”.

Share

Njerëzit do të jetojnë deri në 200 vjeç!! Zbulohen disa profeci të reja të Nostradamusit

Pak kohë më parë Dr. Edmond Fourier, një nga kërkuesit më të mëdhenj rreth punës së Nostradamus bëri një zbulim të madh. Nën një mur guri, pranë Parisit, ai gjeti një kuti të metaltë me dorëshkrime të një seri profecish të Nostradamusit, të panjohura më parë. Ata ishin të shkruara në një letër dhe mbanin titullin “Profecitë e deshifruara të Nostradamus”. Shumë nga këto profeci siç është shfaqja e Adolf Hitlerit dhe Lufta e Dytë Botërore janë provuar dhe janë vërtetuar. Libri i ri i gjetur nga studiuesi Fourier përmbanRead More

Share

Lëng vishnje për një gjumë më të gjatë

Stresi dhe burimet e nxehtësisë shkaktojnë pagjumësi dhe kur ajo përsëritet çdo natë shkaktohet lodhje, rënie e energjisë, dekoncentrim, marramendje, dhimbje koke. Për të përmirësuar cilësinë e gjumit, provoni zgjidhje alternative që përjashtojnë përdorimin e sedativit. Studimet kanë treguar se vishnjat e tharta janë antipagjumësi. Vetëm dy gota lëngje të kësaj frute të shijshme do t’ju ndihmojnë të bini në gjumë më shpejt, transmeton ksp. Në studim morën pjesë njerëz që vuajnë nga pagjumësia. Për një periudhë prej dy javësh, ata pinë 500 ml lëng vishnje çdo ditë, dhe nëRead More

Share

Si të mbrohemi nga temperaturat e larta

Temperaturat e larta që mbretërojnë në sezonin e verës ndikojnë negativisht në organizmin e njeriut sidomos te të moshuarit. Ekspozimi në diell për një kohë të gjatë ndikon në dehidratim të organizmit përcjellë me ngërçe, vjellje, çrregullime diarreje, skuqje dhe djegie të lëkurës duke komplikuar sistemin kardiovaskular deri në insufiçiencë renale. Sipas IKSHP-së, këto janë masat e rekomanduara mbrojtëse për shëndetin e personave të moshuar gjatë ekspozimit ndaj temperaturave të larta të ajrit mbi 30°C, posaçërisht për të moshuarit me sëmundje kardiovaskulare dhe sëmundje tjera kronike. 1. Personat e moshuarRead More

Share

5 sekrete për punimin e brumit të bukës

Punimi i brumit të bukës mund të jetë një nga hapat më argëtues të përgatitjes së bukës. Ndiqni këto instruksione bazike për të mësuar se si t’i përdorni duart tuaja kur rrihni brumin për bukë. Kushtojini rëndësi lartësisë së tavolinës apo pjesës ku po punoni brumin që të mos tërhiqni shpinën. Duhet të kini parasysh që të keni hapësirë për të shtrirë duart tuaja ndërsa punoni brumin. Kur punoni brumin, do të përdorni vetëm fundin (thembrat) e duarve Shtypeni brumin vetëm me fundin e duarve tuaja Ndajeni brumin në gjysmë NgrijeniRead More

Share

Sufle me çokollatë

Sufleja është ndër ëmbëlsirat më të shishta për t’u përgatitur, ndaj mund ta keni atë në tryezën tuaj sa herë të dëshironi. Recetën e plotë të përgatitjes e gjeni më poshtë. Përbërësit: 400 gr çokollatë (e zezë) 2 lugë gjelle gjalpë 4 lugë gjelle sheqer 7 vezë ½ limon (lëngu) 2 lugë gjelle liker portokalli (opsional) Sheqer pluhur (për dekorim) Përgatitja: Ngrohni paraprakisht furrën në temperaturën 220 gradë Celcius. Shtoni në një enë gjalpin, sheqerin dhe më pas trazojini derisa të treten. Shkrini çokollatën në një enë me ujë të nxehtëRead More

Share

Share