Main Menu

Monday, June 11th, 2018

 

Certifikata e vdekjes së Aviciit zbulon një fakt të ri, pse janë dy data të ndryshme?

Pak javë më parë, e gjithë bota e muzikës u trondit për ndarjen e parakohshme nga jeta të DJ të famshëm, Avicii një nga artistët që i dha shumë jo vetëm muzikës, por të gjithë botës së artit. Hitet e tij dhe bashkëpunimet me këngëtarët më në zë kanë pushtuar diskotekat dhe kanë regjistruar miliona klikime. Ndarja e tij e shpejtë nga jeta ishte një tronditje edhe për fansat në mbarë botën. Pas shumë dyshimeve për arsyet e vdekjes, TMZ ka shkruar së fundi se është bërë publike edhe certifikataRead More

Share

KF”Gostivari” shprehu ngushëllime për legjendën e fudbollit Fadil Vokri

RIP Fadil Vokrri! Te trishtuar nga vdekja e hershme e Fadil Vokrrit, Kf Gostivari i shpreh ngushellimet me te sinqerta familjes te tij, Federates se Futbollit te Kosoves, dhe gjithe kombit shqiptar, komunitetit te futbollit qe sot ndjehen te trishtuar nga ky lajm i hidhur. Njeriu njihet per trashigimite qe ler pas vete, dhe Fadil Vokrri ka shume te tilla. La pas vetes nje karriere te sukseshme nepermjete te ciles promovoji Kosoven dhe kombin tone. La nje federate te pranuar nderkombetarisht edhe atehere kur kjo dukej e pamundur. La shumeRead More

Share

Shkëndija nis përgatitjet pa Hasanin dhe Cuculin

Shkëndija filloi përgatitjet për sezonin e ri, në prag të garimit në eliminatoret e Ligës së Kampionëve. Në grumbullimin e parë të kampionëve në fuqi munguan kapiteni Ferhan Hasani dhe zëvendës kapiteni, Ardian Cuculi. Pjesë e këtij grumbullimi ishin dy përforcimet e reja, Remzifaik Slemani dhe Konstantin Çeshmexhiev, si dhe disa futbollistë të rinj, që vijnë nga skuadra e të rinjëve. Të hënën dhe të martën ekipi i ndarë në dy grupe do të kryejë testimet mjekësore në një ordinancë profesionale në Prishtinë, ndërsa nga e mërkura nis puna meRead More

Share

Nainggolan arrin marrëveshje me Interin

Mediat italiane raportojnë se Interi ka arritur marrëveshje me Romën për transferimin e Radja Nainggolanit për 29 milionë euro, si dhe te “Giallorossët” do të transferohet talenti Nicolo Zaniolo. Sipas “Tuttosport”, bisedimet kanë qenë të suksesshme dhe formalizmi i marrëveshjes do të bëhet më 1 korrik. Tek Interi, Nainggolani do të ribashkohet me ish-trajnerin e Romës, Luciano Spalletti. Raportohet se futbollisti belg ka arritur marrëveshje personale prej 4.5 milionë eurosh në vit.

Share

Shqiptarja nga Gostivari, zëdhënëse e Policisë në Zvicër

Lulzana Musliu u lind në Negotinë të Pollogut dhe sot është zëdhënëse e Policisë Federale të Zvicrës. Gazetarët zviceranë i drejtohen asaj me pyetje delikate mbi rrezikun nga terrorizmi dhe kriminaliteti virtual – dhe nganjëherë e pyesin: «Zonja Musliu, ç’domethënie ka emri juaj?» – Portret i një vajze shqiptare që i shërben me shumë krenari shtetit zviceran. Për të takuar Lulzana Musliun duhet kaluar – simbolikisht  shtatë dyer me shtatë dryna. Një derë hapet, pastaj një derë mbyllet, pastaj hapet tjetra. Dhe kështu me radhë, hap pas hapi, derë pasRead More

Share

Berat Jakupi, te medalja e argjendit me lëvizjen më atraktive

Berat Jakupi arkëtoi medaljen e argjendit në Karate Premier Ligën në Stamboll. Në finale, Berat Jakupi u mund nga karateisti i Iranit, Mahdi Holdabashi me rezultat 3-7. Edhe pse karateisti nga Gostivari nuk arkëtoi medaljen e artë, ai ka lëvizjen më atraktive të turneut të karates në Stamboll. Në rrugën deri te finalja, Berat Jakupi mundi Medi Sesinën nga Franca, Meris Muhoviqin nga BeH, Ugur Aktashin nga Turqia dhe Pablo Zapata Arenas nga Spanja. Ndryshe, kjo është medalja e dytë për Maqedoninë në garat e Karate Premier Ligës, pas medaljesRead More

Share

Homazhe një legjende! Shqiptarët i përulen Vokrrit

Jeton Selimi – 9 qershori ishte një ditë e trishtë për futbollin shqiptar. Dje, më 9 qershor, u shua krejt papritur Fadil Vokrri! Njeriu që mori përsipër betejën e madhe të anëtarësimit e Kosovës në familjen e madhe të futbollit. Njeriu që në vizionin e tij kishte ëndrra edhe më të mëdha, por që fatkeqësisht ataku kardiak ia preu në mes. Fadil Vokrri nuk ka nevojë për reklamë! Shqiptari më i respektuar mes serbëve, njeriu që i dha aq shumë Prishtinës dhe më pas Partizanit të Beogradit, aq sa uRead More

Share

Sulmohet një 21 vjeçar në fsh.Senakos

Më datë 10 qershor, rreth orës 22 personi me iniciale A.A. 21 vjeç nga fshati Senakos i Gostivarit, ka paraqitur se, deri sa ka qëndruar ulur në ulësen afër shkollës fillore të fshatit, afër tij janë afruar personat A.K. I.Xh. dhe A.R. të gjith nga fshati Senakos, ku pa asnjë shkak apo arsye, e kanë sulmuar duke e grushtuar dhe shkelmuar, në pjesët e trupit dhe kokës deri sa ka humbur vetëdijen.     Janë duke u marë të gjitha masat dhe aktivitetet, për gjetjen e sulmuesve dhe zbardhjen eRead More

Share

Share