Main Menu

Sunday, June 10th, 2018

 

Tensioni i lartë- Tradita sugjeron tre metoda natyrale për ta ulur

Hipertensioni mund të transformohet në një problem mjaft shqetësues madje katastrofik duke shkaktuar diabet, sëmundje kardiovaskulare, probleme me aftësitë e trurit dhe dështim të veshkave. Tensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor. Nëse nuk trajtohet siç duhet, hipertensioni mund të transformohet në një problem mjaft shqetësues madje katastrofik duke shkaktuar diabet, sëmundje kardiovaskulare, probleme me aftësitë e trurit dhe dështim të veshkave. Shumica e njerëzve që vuajnë nga tensioni i lartë përdorin medikamente të cilat shoqërohen me efekte anësore përfshirë: pagjumësinë, marramendjen apo kontraktime tëRead More

Share

Zoran Batroviç: Vokrri mbetet pjesë e rinisë time, sa të jem gjallë do ta mbajë në zemër

Ish bashkëlojëtari i Fadil Vokrrit, Zoran Batroviç, ishte sot pjesë e ceremonisë së varrimit legjendës së futbollit kosovar me rastin e përcjelljes së tij për në banesën e fundit. Në një prononcim të tij për Klan Kosova, Batroviç ka thënë se do vazhdojë që Vokrrin ta mbajë në zemër, njofton Klan Kosova. ”Nuk ka qenë vetëm shoku im, ai ka qenë shumë më shumë se kaq. Shoqëria jonë ka qenë e mrekullueshme. Ai ka mbetur pjesë e rinisë sime. Kemi qenë bashkëlojtarë e më pas edhe shokë të mirë. Deri saRead More

Share

Trajneri më i madh kroat, Çiro Blazevic: Vokrri, personalitet historik i kohës sonë

Trajneri më i madh kroat, Çiro Blazhevic, e ka cilësuar veten me fat që ka pasur rastin të punojë me Fadil Vokrrin. Fadil Vokrri në orët e mesditës së sotme ka ndërruar jetë papritur në moshën 57 vjeçare pas një sulmi në zemër, teksa po stërvitej në një qendër fitnesi në Prishtinë Bllazheviq që ka drejtuar Prishtinën e artë për një sezon, thotë se koha e kaluar në kryeqytetin e Kosovës, ka qenë një nga aventurat më të mira në karrierën e tij, ndërsa për Vokrrin thotë se nuk kaRead More

Share

Buffon nënshkruan me gjigantin evropian

Sipas burimeve të Calciomercato.com, Gianluigi Buffon ka rënë dakord të bashkohet me PSG. Marrëveshja midis lojtarit dhe klubit francez tani është i plotë, por mbetet akoma një hap i vogël për të mbyllur marrëveshjen. Sipas asaj që është mësuar nga Calciomercato.com, në fakt, njoftimi i Buffon PSG do të mbërrijë mes të martës dhe të mërkurës javën e ardhshme. Portieri pritet të marrë një kontratë dyvjeçare me PSG, me vlerë 7 milion euro në vit, duke përfshirë një rol dëshmi për Kupën e Botës 2022 që do të luhet nëRead More

Share

Neymar: Ndeshja ndaj Austrisë nuk ishte futboll, por UFC

Neymar pak nga pak po rifiton formën e tij më të mirë. Ashtu si ndaj Kroacisë edhe kundër Austrisë, Neymari gjeti rrugën e rrjetës duke realizuar një gol shumë të bukur. Por më shumë sesa për paraqitjen e tij dhe atë të skuadrës në këtë miqësore në një intervistë për mediat sulmuesi i PSG-së u ndal të fliste për lojën e ashpër që zhvilluan futbollistët austriakë duke akuzuar ekipin kundërshtar, transmeton SS. “Ndeshja ndaj Austrisë nuk ishte futboll, por UFC. Të paktën askush nuk është dëmtuar”, ka thënë ai, pasRead More

Share

Falimenton Milan dhe shokon tifozët ! Ja kush ka dhënë dorëheqje

Siç raportohet nga Gazzettat sot, operacioni i Milanit në Kinë, Milan China, nuk i ka përmbushur pritjet e vendosura nga menaxheri i Rossonerëve dhe ka falimentuar. Rossonerët njoftuan projektin vitin e kaluar, duke emëruar Marcus Kam si CEO i Milanit në Kinë. Ja deklarata e lëshuar nga klubi në atë kohë: “Klubi u shty përpara me strategjinë globale të zhvillimit të biznesit, veçanërisht në Kinë, ku synon të krijojë partneritete lokale që do të rezultojnë në situata të favorshme. Nisja e degës së Kinës në Klub do të nxisë vetëdijenRead More

Share

Elvis Naçi: Lejletu-l-Kadr, nata e vlefshme se një mijë muaj

Në Ramazan pate mungesa…Unë i pari bile dhe para jush. E ne në Ramazan nuk jemi aty ku duhet dhe në llogarinë e madhe të Zotit të Gjithësisë ne nuk u falëm, ne nuk u bekuam dhe nuk u mëshiruam. Me ne Zoti i Madh u hidhërua, për 1, 2 apo 10 arsye. Kështu para besimtarëve u shpreh hoxha i Xhamisë së Tabakëve në Tiranë, Elvis Naçi. Ai gjithashtu thotë se i Madhi Zot është ai që na krijoi dhe ai i din dobësitë tona dhe ai e din qëRead More

Share

KËRCËNOHET ME JETË KREU I GOSTIVARIT, ARBEN TARAVARI

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari nga radhët e ASH-së, nëpërmjet rrjetit social “Facebook” ka bërë publike, një kërcënim që ka ndodhur gjatë ditës së djeshme, duke u kërcënuar me jetë ai dhe anëtarët e familjes së tij. “Ditën e djeshme unë dhe anëtarë të familjes time jemi kërcënuar me jetë nga Hebib Fejzuli. Ky individ njihet si një person me dosje kriminale nga populli por fatkeqisht të amnestuara nga një parti shqiptaro-destruktive! Ky është njëri nga dy personat që para disa muajsh hyri i armatosur në gjimnazin eRead More

Share

Share