Main Menu

Thursday, May 31st, 2018

 

Zinedin Zidane pas dorëheqjes si trajner i Madrilenve mer ofertë interesante

Trajneri francez pasi arriti titullin e tretë të Ligës së Kampionëve me Real Madrid ka vendosur të largohet. Menjëherë pas këtij lajmi kanë nisur thashethemet për të ardhmen e tij. Por, francezi para se të vendosë se ku do të vazhdojë karrierën, në tavolinë ka një ofertë interesante për t’iu rikthyer futbollit si lojtar. Është skuadra franceze Amiens që këtë sezon përmbylli vitin e parë në Ligue 1 në historinë e tyre 117 vjeçare që i ka bërë ofertë Zidanes. “Zinedine, nëse dëshironi të riktheheni lojtar, ne jemi gati”, shkruhetRead More

Share

Asaf Ademi: Ja misioni im dhe detyrat si ministër i Kulturës

Artistët dhe aktorët e jetës kulturore në Maqedoni, pra edhe shqiptarët, dua të jenë të bindur se askujt nuk do t’i bëjmë padrejtësi, pavarësisht bindjeve politike, por do të vendosim standarde që do të kërkojmë të respektohen nga të gjithë. Është caktuar kandidat për ministër i Kulturës në qeverinë e Republikës së Maqedonisë. Ditëve të fundit emri i Asaf Ademit e ka trazuar opinionin. Para se të kalojë të premten votimi në Kuvend, gjetëm momenti që të realizojmë një bisedë të shkurtër me të, sa për ta sjellë pranë opinionitRead More

Share

“Emri”, Dimitrov informon Ivanovin për rrjedhën e negociatave

Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov pritet të takohet sot me Presidentin e shtetit Gjorge Ivanov për ta njoftuar atë mbi zhvillimet e fundit rreth negociatave për kontestin e emrit, që u zhvillua ditë më parë në Nju Jork.

Share

Lëndohet rëndë 36 vjeçari nga Gostivari

Më datë 30 maj, rrethë orës 15.30 minuta, në një objekt në ndërtim në rrugën ,,JNA,, në Gostivar, ku nga ana e një firme, janë duke u kryer punë ndërtimore, gjatë ngritjes së tullave me anë të vinçit nga përdhesa në katin e katërt, ka rrëshqitur një tullë dhe ka rënë mbi kokën e 36-vjeçarit D.P. shtetas i Shqipërisë, i cili ka qenë i punësuar në objekt. Me frakturë në kokë, shtetasi i Shqipërisë, është dërguar në Spitalin e përgjithsjëm ,,Ferid Murat,, në Gostivar, ku pas dhënjes së ndihmës mjekësore,Read More

Share

Maroon 5 dhe Cardi B me këngë bashkë

Maroon 5 dhe Cardi B janë bërë bashkë për remiksin e këngës “Girls Like You”. Kjo këngë ishte pjesë e albumit Red Pill Blues të grupit muzikor dhe tani është punuar në versionin e ri me reperen e “Bodak Yellow”.

Share

Tre shenjat që ju tregojnë se po flisni me një psikopat

Shumë njerëz gabimisht mendojnë se një psikopat duhet të jetë ose vrasës serial, apo një person që shpreh në mënyrën jo të duhur emocionet. Në realitet, është më e ndjeshme dhe e komplikuar se kaq. Një psikopat emocional mund të duket krejtësisht normal, madje edhe tërheqës për një kohë të gjatë. Aq tërheqës, sa partneri mund të kalojë disa vite duke jetuar me ta, pa e kuptuar se është nën abuzim emocional. Disa shenja që psikopatët i shfaqin janë si më poshtë: Ju bën të ndjeheni fajtor Shumicën e kohës,Read More

Share

Zyrtarizohen risitë e UEFA-s për Champions dhe Europa League nga sezoni 2018/19

Ishin paralajmëruar disa javë më parë, por tashmë janë bërë zyrtare. UEFA, përmes një komunikate në faqen zyrtare të internetit të këtij institucioni, ka njoftuar modifikimin e rregullores për kompeticionet e organizuara pikërisht prej qeverisë europiane të futbollit. Duke qenë se kemi disa kompeticione të UEFA-s, të cilat nga sezoni i ardhshëm do të hyjnë në një cikël 3-vjeçar, risitë në rregullore nuk janë të pakta e do të zbatohet nga edicioni 2018-2019. Sigurisht, ato do të prekin Champions League, Europa League dhe Superkupën e Europës. Por cilat janë këtoRead More

Share

Share