Main Menu

Thursday, May 31st, 2018

 

Zinedin Zidane pas dorëheqjes si trajner i Madrilenve mer ofertë interesante

Trajneri francez pasi arriti titullin e tretë të Ligës së Kampionëve me Real Madrid ka vendosur të largohet. Menjëherë pas këtij lajmi kanë nisur thashethemet për të ardhmen e tij. Por, francezi para se të vendosë se ku do të vazhdojë karrierën, në tavolinë ka një ofertë interesante për t’iu rikthyer futbollit si lojtar. Është skuadra franceze Amiens që këtë sezon përmbylli vitin e parë në Ligue 1 në historinë e tyre 117 vjeçare që i ka bërë ofertë Zidanes. “Zinedine, nëse dëshironi të riktheheni lojtar, ne jemi gati”, shkruhetRead More

Share

Maroon 5 dhe Cardi B me këngë bashkë

Maroon 5 dhe Cardi B janë bërë bashkë për remiksin e këngës “Girls Like You”. Kjo këngë ishte pjesë e albumit Red Pill Blues të grupit muzikor dhe tani është punuar në versionin e ri me reperen e “Bodak Yellow”.

Share

Tre shenjat që ju tregojnë se po flisni me një psikopat

Shumë njerëz gabimisht mendojnë se një psikopat duhet të jetë ose vrasës serial, apo një person që shpreh në mënyrën jo të duhur emocionet. Në realitet, është më e ndjeshme dhe e komplikuar se kaq. Një psikopat emocional mund të duket krejtësisht normal, madje edhe tërheqës për një kohë të gjatë. Aq tërheqës, sa partneri mund të kalojë disa vite duke jetuar me ta, pa e kuptuar se është nën abuzim emocional. Disa shenja që psikopatët i shfaqin janë si më poshtë: Ju bën të ndjeheni fajtor Shumicën e kohës,Read More

Share

Zyrtarizohen risitë e UEFA-s për Champions dhe Europa League nga sezoni 2018/19

Ishin paralajmëruar disa javë më parë, por tashmë janë bërë zyrtare. UEFA, përmes një komunikate në faqen zyrtare të internetit të këtij institucioni, ka njoftuar modifikimin e rregullores për kompeticionet e organizuara pikërisht prej qeverisë europiane të futbollit. Duke qenë se kemi disa kompeticione të UEFA-s, të cilat nga sezoni i ardhshëm do të hyjnë në një cikël 3-vjeçar, risitë në rregullore nuk janë të pakta e do të zbatohet nga edicioni 2018-2019. Sigurisht, ato do të prekin Champions League, Europa League dhe Superkupën e Europës. Por cilat janë këtoRead More

Share

Share