Main Menu

Tuesday, May 22nd, 2018

 

Era Istrefi do të jetë interpretuesja e himnit në Kampionatin Botëror

Gjatë ditës së sotme, mediumi prestigjioz The Guardian, ka publikuar një shkrim në të cilin citon se artistja shqiptare së bashku me Will Smith dhe Nicky Jam do të publikojnë këngën e tyre të re të premten. Lexo po ashtu: Kjo këngë do të jetë ajo e cila do të hapë Kampionatin Botëror dhe do ta shoqërojë atë deri në përfundimin e tij. Ky fakt i ka bërë të lumtur dhe krenarë shumë shqiptarë, ndër ta edhe kolegë të këngëtares. Artistë të shumtë nga Estrada nuk kanë nguruar që të publikojnëRead More

Share

Gjërat që nuk e prishin agjërimin

Ramazani është muaj në të cilin besimtarët e religjionit Islam e privojnë vetën nga “kënaqësit” ditore. Përveç ushqimit dhe pijës ata janë të obliguar t’i përmbahen edhe disa rregullave. Megjithatë, shpeshherë ekzistojnë disa dilema rreth asaj se çfarë mund ta prish agjërimin. Çka nuk e prish agjërimin: 1. Të ngrënët, të pirët dhe marrëdhëniet seksuale me harresë. 2. Të vjellët pa provokim. 3. Futja e pluhurit, grimcave të rërës apo e ndonjë insekti pa dashje në stomak 4. Përdorimi i misvakut(për pastrimin e dhëmbëve) nuk e prish agjërimin 5. PërdorimiRead More

Share

Gjethet e rrushit kundër reumatizmit dhe inflamacionit

Gjethet e rrushit janë pjesë e pamohueshme e gatimeve më të shijshme mesdhetare. Ato janë tepër popullore në Shqipëri sidomos për dashamirësit e japrakut ose dollmasë. Por gjethet e rrushit kanë edhe përdorime të tjera mirëbërëse. Këto gjethe janë të pasura me vitamina dhe minerale. Ato i gjejmë të paketuara në enë të ndryshme, por varianti më i shëndetshëm është padyshim ai i freskëti. Siç thuhet në shkrimin e AgroWeb, që e transmeton Koha Jonë, gjethet e rrushit shijojnë më shumë kur zihen në avull ose ujë. Vlerat kundër inflamacionitRead More

Share

Share