Main Menu

May, 2018

 

E konfirmuar: Mbrojtësi i Lazio-s i bashkohet Interi-t

Interi ka bërë një goditje të madhe në merkato, duke marrë një lojtar mjaft cilësor si transferim të lirë. Lajmi ishte i njohur tashmë prej disa javësh, pati ngjallur një mijë debate para ndeshjes së Interit kundër Lazios, ku u vendos vendi i katërt i Seria A dhe skuadra që shkonte në Champions. Tani është vetë Stefan De Vrij, që ka konfirmuar se ka nënshkruar një kontratë 5-vjaçare me klubin zikaltër. Këtë e bëri me dije për “Algeria Degblad”: “Unë nënshkrova një kontratë pesëvjeçare me Interin, mezi po pres që tëRead More

Share

E thotë një interist i flaktë: Buffon, portieri më i mirë i të gjitha kohërave

Gianluigi Buffon është portieri më i mirë i të gjitha kohërave, sipas ish-lojtarit të njohur të Interit dhe Italisë, Marco Materazzi. Buffon duket se po mbyll një marrëveshje me me PSG-në, pasi i dha fund lidhjes së tij 17-vjeçare me Juventusin. 40-vjeçari ishte pritur të tërhiqej nga futbolli, por tani duket se do të vazhdojë. Materazzi, i cili luajti përkrah Buffon në suksesin e Kupës së Botës 2006, nuk ka asnjë dyshim për trashëgiminë e tij. “Buffon është portieri më i mirë i të gjitha kohërave, – tha Materazzi përRead More

Share

Shkupi mund të përballet me këtë klub të madh serb në Ligën e Europës

Skuadrën e FC Shkupi e prêt detyrë e vështirë në eliminatorët e Ligës së Europës, pasi nuk do të jenë bartës në grup. Çairasit mund të përballen me skuadra të njohura si Copenhagen, Partizan, Glazgoë Rangers, Leh, Apolon Limasol, AIK, Levski, CSKA. Por ata shpresojnë se do të kenë fat në short dhe të takohen me skuadra si: Fola Esh (Luksemburg), Nome Kalu (Estonia), Dinamo Tbilisi (Gjeorgji), Tobol dhe Irtish (Kazaktistan), ndonëse në futbollin modern nuk ka skuadra të lehta. Shorti për dy raundet e para është me 19 qershor,Read More

Share

Sarri akuzon rëndë Napolin pas largimit

Maurizio Sarri është i zhgënjyer me Napolin. Ai tha se nuk e meritonte një ndarje të tillë. “Nuk e meritoja të ndahesha në këtë mënyrë me Napolin. Kam bërë punë të mirë në 3 vite. Largimi në këtë mënyrë i hedh poshtë të gjitha”, deklaroi Sarri. Ai do të zëvendësohet nga Carlo Ancelotti.

Share

Mbi 200 mijë vetë nënshkruajnë peticionin e veçantë për ndëshkimin e Sergio Ramos

Mbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos, e ka gjetur veten objektiv të një peticioni, në të cilin bëhet thirrje që ai të ndëshkohet, pasi e detyroi Mohamed Salah të Liverpool të dilte jashtë finales së Ligës së Kampionëve. Ramos nuk është tamam një i huaj për urrejtjen e përhapur jashtë Real Madridit, në sajë të stilit të tij të pisët të të luajturit. Dhe ai u bë targeti kryesor publik pas faullit ndaj Salah, në finalen e fundit të Ligës së Kampionëve, të cilën Real Madridi e fitoi 3-1. NdërkombëtariRead More

Share

Kush e kupton futbollin e di se Ramos e lëndoi qëllimisht Salah

Reali i Madridit fitoi për të 13-ën herë Champions League duke mposhtur Liverpulin me shifrat 3-1. Ekipi i Klopp fillimisht dominonte lojën, deri në momentin kur Salah u detyrua të lërë fushën i përlotur pasi u dëmtua. Ai u përplas me Sergio Ramos i cili në rrëzim kap për krahu Salah. Egjiptiani dëmtohet rëndë në shpatull. Ndëkorhë ish-futbollisti egjiptian Mido shkruan se Ramos e dëmtoi qëllimisht. “Gjithkush që e kupton futbollin e di se Ramos e lëndoi qëllimisht Salah-un”, shkroi Mido në “Twitter”.

Share

Studimi britanik: Pas orës 22:00 fikni celularët, ja çfarë rrezikoni…

Pas orës dhjetë të darkës celulari duhet fikur. Është një urdhër që prindërit ua thonë fëmijëve adoleshentë, sidomos nëse kanë provime por në të vërtetë, vlen për të gjithë. Sipas një studimi skocez , ata që kalojnë mbrëmjen dhe natën duke kontrolluar rrjetet sociale, ka rrezik të bipolarizimit dhe çrregullimeve neurologjike. Përveç këtyre pasojave të rënda psikologjike, kush rri gjithë kohës “i lidhur” ndjehet më i vetmuar dhe i palumtur. Dhe këto pasoja vijnë për shkak të ndërprerjes së ritmit normal qarkullues, i cili do të donte që aktivitetet eRead More

Share

Konsumi i bukës së misrit është i domosdoshëm

Bukë misri apo bukë gruri? Nëse keni nivele të larta kolesteroli në gjak atëherë zgjedhja më e mirë për juve është e para. Po ashtu, produktet e misrit janë të këshillueshme për juve. Misri është mjaft i pasur me proteina dhe vitamina të ndryshme. Ai ka efekte mjaft të mira për uljen e yndyrës në gjak, duke mbajtur në nivele konstante kolesterolin. Po ashtu, rezulton se misri është një produkt mjaft i mirë për prodhimin e energjisë trupore te njeriu pasi përmban sasi të vitaminës B. Shoqërimi i bukës sëRead More

Share

Këto janë ushqimet, të cilat s’lihen në blender

Ushqimet që s’duhet t’i vendosni në blender. Blenderi është një aleat i shkëlqyer në përgatitjen e ushqimeve dhe shujtave. Megjithatë, mos përdorni këto ushqime për përgatitjen e tyre në blender, pasi disa prej tyre do të ndryshojnë strukturën dhe dobinë e shëndetit tuaj, dhe mund ta shkatërrojnë edhe aparatin tuaj. Perimet e gjelbra Miksimi dhe përzierja ka shumë përfitime për shëndetin tuaj, dhe zarzavatet e pasura me inde duhet shmangur të përgatiten në këtë mënyrë. “Fuqia e motorit do të shkatërrojë komponentët ushqyese të spinaqit dhe disa prej këtyre ushqimeveRead More

Share

Nëse nuk fleni pasdite,ja se çfar pasoja do të keni

Një sondazh i kryer mbi 38 mijë persona të rritur, tregon një shkallë vdekshmërie prej 65% më të lartë tek personat e rritur që flenë më pak se pesë orë të ditë, si dhe nëse nuk bëjnë gjumë në drekë gjatë fundjavës. Personat që ankohen se nuk flenë mjaftueshëm, duhet të nisin të shqetësohen. Studiuesit suedezë kanë zbuluar se personat në moshë madhore, nën 65 vjeç, të cilët flenë 5 ose më pak orë gjatë natës, janë më të rrezikuar nga vdekja se ata që flenë më shumë. Studimi uRead More

Share

Share