Main Menu

Thursday, April 5th, 2018

 

Aksion gjakdhurimi me rastin e 8 Prillit

Me moton “Edhe gjaku yt mund të shpëtojë jetë njeriu”, sot në mjediset e komunës së Gostivarit u realizua një aksion gjakdhurimi. Aksioni në fjalë i organizua me rastin e 8 Prillit – Ditës Ndërkombëtare të Romëve, ndërsa u përkrah edhe nga Komuna e Gostivarit. “Është ky aksioni i parë i gjakdhurimit në Maqedoni e më gjerë, që organizohet në Ditën ndërkombëtare të romëve. Krahas aspektit human, për të shpëtuar jetë njerëzisht, nëpërmjet këtij aksioni ne romët synojmë që të tregojmë se edhe ne jemi pjesë e kësaj shoqërie dheRead More

Share

Komedia “Volpone” nesër në Gostivar

Nesër(e premte) me fillim prej orës 20:00, në Qendrën për Kulturë në Gostivar do të shfaqet ,shfaqja “Volpone” e Teatrit të Tetovës në regji të Sulejman Rushitit. “Volpone” nëpërmjet aktorëve Arsim Kaleci, Elmir Sejfullai, Argjend Hasani, Hasim Memishi, Shkumbin Zeqiri, Berat Saliu, Sami Mustafa, Linda Shabani dhe Elmedina Ameti do të trajtojë çështjen e lakmisë, grykësisë së njerëzve. “Volpone” paraqet komedi që shpërfaq aktorë me tipare kafshërore e që humbasin arsyen nga dashuria për të gllabëruar, për të grabitur. Aktorët e “Volpone”-s në skenë do të shfaqen me ndihmën eRead More

Share

Taravari: Spasovski ka kërcënuar dhe frikuar këshilltarët e komunës

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari në emisionin në Tv Globi, ka deklaruar se Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski një ditë para se të votohet Këshilli i Komunës, ka qenë në qytet dhe i ka kërcënuar një pjesë të këshilltarëve, që të njejtit mos të votojnë për propozim për kryetar të këshilit të Taravarit dhe Aleancës për Shqiptarët. Ai akuzon se i bëjnë obstruksione partitë në pushtet LSDM dhe BDI, me qëllim që mos të jetë i suksesshëm në menaxhimin e Komunës. “Mos tju shkon mendja taRead More

Share

10 vjeçari kafshohet nga qen endacakë në Gostivar

Dje në Stacionin Policor në Gostivar,personi B.H. (36) ka denoncuar se ditën e njëjtë rreth orës 12.30 në rrugën “Beogradska” i biri i tij 10-vjeçar duke u kthyer nga shkolla, është sulmuar dhe kafshuar nga qeni.

Share

Share