Main Menu

April, 2018

 

Inter-Juve shkon në prokurori, dyshime për bisedën Talgliavento-Alegri

Heshtje në mënyra të ndryshme dhe humore në skaje të kundërta. Është kjo panorama e post Inter-Juventus në të dy kampet. E diela për zikaltrit dhe bardhezinjtë ka qenë si nata me ditën, me bardhezinjtë nga njëra anë që pas asaj përmbysjeje të çmendur në San Siro kanë parë Napolin të rrëshkasë në Firence ndaj Fiorentinës duke u afruar ndjeshëm me titullin e 7-të radhazi. Ndërsa në krahun tjetër zikaltrit të cilët e kanë vuajtur akoma edhe më shumë humbjen në minutat e fundit në derbin e Italisë pas fitoresRead More

Share

Bayern shkon me mungesa në Madrid

Të martën në mbrëmje do të përcaktohet skuadra e parë finaliste në UEFA Champions League. Pas humbjes 2-1 në ndeshjen e parë të zhvilluar në “Allianz Arena” të besuarit e Jupp Heynckes do të synojnë përmbysjen e madhe ndaj Reali Madridit. Praktikisht duket një mision i pamundur pasi Bajerni edhe në këtë ndeshje vjen me mungesa të mëdha. Vidal, Robben, Neuer, Coman dhe Boateng janë 5 lojtarët e formacionin titullar që për shkaqe dëmtimesh do të mungojnë në “Santiago Bernabeu”. I vetmi lajm i mirë për bavarezët është rikthimi iRead More

Share

Shkëndija humb nga Pobeda në LPFM

Pjesa e parë nisi me rritëm të ngadaltë dhe dy skuadrat sikur matnin forcat para se te rrezikojnë portat respektive. Shkëndija me formacion të kombinuar kontrollonte topin, por 20-të minutat e para nuk sollën thuajse asnjë situatë për tu veçuar, përveç një tentimi të Trajkoskit që kontrollohet sigurtë nga portieri Rexhepi. Shkëndija kansojen e parë e pati përmes Ibraimit, por goditja e tij nuk gjen kuadrantin. Pak më vonë portieri vendas kontrolloi tentimin e Ibraimit, ndërsa në minutën e 38-të portieri Rexhepi prodhoi një pritje vendimtare, duke shpëtuar portën kuqezi.Read More

Share

Policia ka gjetur armë zjarri në një veturë në Gostivar

Shërbyesit policorë të Stacionit Policorë të Gostivarit dje rreth orës 11 e 30 në rrugën “Ilindenska” të Gostivarit e kanë ndalur një veturë “Golf” me targa të Shkupit e vozitur nga A.L. (32) nga Shkupi. Gjatë kontrollimit të veturës ato kanë gjetur një torbë të zezë në të cilën kishte pasur armë zjarri dhe nëntë plumba, informojnë nga MPB. “Me vërtetim për marrjen e përkohshme të lëndës, arma i është marrë, ndërsa personi është mbajtur në stacionin policorëmpër procedurën e mëtejme”, njoftojnë nga MPB.

Share

Galatasaray “sundon” në Stamboll, e fiton derbin me Beshiktashin

Galatasaray ka fituar derbin e madh turk në Telekom Arena, në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të xhiros së 31’të të Superligës turke. Galata fitoi me rezultatin 2-0. Fernando dhe Rodrigues shënuan për fitoren e Galatasaray. Pas kësaj fitore, Galatasaray ka rrëmbyer vendin e parë me 66 pikë të grumbulluara. Në vendin e dytë ndodhet Basaksehir me 65 pikë. Feneri ndodhet në vendin e tretë me 63 pikë, ndërsa Besiktas mbyll top katërshën me 62 pikë të tubuara. Në Superligën turke kanë mbetur edhe tre xhiro deri në fund tëRead More

Share

Publikohet video, ja kur gjyqtari kurdisi gjithçka në derbin italian

Fitorja e Juventusit mbrëmjen e së shtunës në derbin e Italisë ndaj Interit u shoqërua me polemika të shumta, ndaj gjyqtarit Orsato. Por polemikat kanë vazhduar edhe ditën e sotme, ndërsa tashmë janë edhe më të forta. Një video është shpërndarë në rrjetet sociale dhe menjëherë janë hapur polemikat. Pas barazimit të rezultatit në 2-2, regjia ka fokusuar arbitrin e katërt, Tagliavento, i cili komunikonte përmes kufjeve me gjyqtarin kryesor Daniele Orsato dhe mediat italiane kanë zbuluar fjalët e tij: “Fitojmë në shtesë”.

Share

Aksident në rrugën Gostivar-Kërçovë, lëndohen dy persona

Gjatë ditës së djeshme rreth orës 12:20 në magjistralen Gostivar – Kërçovë, në afërsi të rrugës për Mavrovë, ka ndodhur fatkeqësi mes një veture Pasat me targa të Tetovës e drejtuar nga Z.M (48) nga Recica dhe motorit “Yamaha” me targa të Shkupit, e drejtuar nga M.F (30) Shkup. Në fatkeqësi lëndime të rënda trupore kanë marrë vozitësi i motorit dhe bashkudhëtarja e tij B.A 28 dhe që të dy me veturë të ndihmës së shpejtë janë sjellë fillimisht në spitalin e Gostivarit e më pas në kompleksin e klinikaveRead More

Share

Reagim i ashpër i KF Gostivari: FFM-ja është mafioze, e ndihmuar nga shqiptarë servil dhe pakurrizorë

Klubi i futbollit Gostivari, anëtar i ligës së dytë-perëndim reaguar ashpër në adresë të FFM-së, të cilën e quan federatë mafioze, pas tmerrit që thonë ata, që kanë përjetuar në ndeshjen kundër Llabunishtit në Strugë, të shtunën. përfaqësusit shqiptarë në Federatë i quajnë servil dhe pakurrizorë. Ja reagimi i plotë i KF Gostivari: SKANDALOZE!!!!! Sot, edhe një herë, u dëshmua se Federata e Futbollit të Mafiozëve (FFM) është përgjegjësi kryesor i organizmit të cirkut në emër të futbollit. Nuk e dimë për të satën herë viktimë janë përsëri klubet shqiptareRead More

Share

Ancelotti refuzon Italinë

Carlo Ancelotti e ka refuzuar mundësinë për ta marrë drejtimin e ekipit kombëtar të Italisë, raportojnë mediat lokale. Italia ka mbetur pa trajner permanent që prej shkarkimit të Giampirero Venturës në nëntor, i cili dështoi ta dërgonte Italinë në Kupën e Botës në Rusi. Ancelotti, i cili është i papunë pasi u shkarkua nga Bayern Munichun ë shtatorin e kaluar, ka qenë në bisedime me Federatën e Futbollit të Italisë (FIGC) gjatë javës së fundit. Megjithatë, gazeta italiane “Corriere dello Sport” pohon se edhe pse i është ofruar roli iRead More

Share

Shpërthen skandali në Itali/ Pas golit të barazimit arbitri kapet duke komunikuar në kufje, tani do…

Pas shënimit të golit të dytë nga ana e Juventusit, gjyqtari i katërt është fokusuar nga kamerat duke komunikuar në kufje, dhe ka thënë ‘Tani fitojmë”. Kjo ka ngjallur shumë polemika pasi arbitrimi i ndeshjes nga kryesori Orsato ka pasur shumë kontestime në disa momente.  

Share

Share