Main Menu

Thursday, March 29th, 2018

 

Ndryshohet orari në LPFM, xhiroja 25-të zhvillohet të dielën!

Komesari për Gara pranë FFM-së ka ndryshuar edhe një herë orarin e ndeshjeve të Ligës së Parë të futbollit të Maqedonisë. Pasi të hënën u vendos të shtyhen ndeshjet Skopje-Shkëndija dhe Pelisteri-Vardari, për shkak të paraqitjes së më shumë futbollistëve nga kampionati vendor në përfaqësueset e Maqedonisë (A dhe shpresat), tani është vendosur që megjithatë të shtyhet gjithë xhiroja e 25-të. Kështu të enjten nuk do të ketë futboll elitar dhe gjithë ndeshjet e xhiros së 25-të janë shtyrë për të dielën (1 prill), kur Shkëndija do të jetë mysafireRead More

Share

Përfunduan ndeshjet miqësore, kthehen ligat me 5 super derbi

Gjatë fundjavës futbolldashësit do të jenë dëshmitar të pesë super ndeshjeve pesë kampionatet kryesore të kontinentit tonë. Derbi në Gjerman, ku në ora 18:30 do të ballafaqohen Bayern Munich dhe Borussia Dortmund. Derbi në Itali ku të shtunën në ora 20:45 do të takohet Juventus dhe Milan. Derbi në Franc ku në orën 21:00 të shtunën do të përballen Paris Saint-Germain dhe Monaco që do të jetë dhe finalja e Kupës së Ligës. Derbi në Spanjë ku Barcelona kundër Sevillës do të përballen të shtunën në ora 20:45 luan .Read More

Share

Kessie: Do ta mposhtim Juventusin

Franck Kessie ka dhënë parashikimin e tij për ndeshjen e ardhshme të Milanit që zhvillohet të shtunën ndaj Juventusit në kuadër të Serie A. Ndeshja ka rëndësi të madhe për të dyja palët, pasi Juve kanë nevojë për fitore për të qëndruar në krye të Serie A, kurse Milanit i duhet fitorja për të ndjekur rrugën ‘Champions’. “Ne gjithmonë përpiqemi të fitojmë, do shkojmë për fitore edhe ndaj Juventusit”, tha mesfushori për Sky Sport Italia. “Ne duam tre pikët. Juventusi është një ekip i mirë dhe do të jetë njëRead More

Share

Ibra, gati për LA Galaxy

Zlatan Ibrahimovic ka arritur në Los Angeles të enjten dhe ai është gati për të luajtur këtë fundjavë Zlatan Ibrahimovic është i uritur për të luajtur dhe ai pasi ka arritur të premten e kaluar në Amerikë, ka vazhduar seancat stërvitore dhe është gati për të luajtur në ndeshjen e së shtunës në LA Galaxy, ka njoftuar klubi me anë të një komunikate zyrtare. Ibra kaloi nga Manchester United në skuadrën e Major League Soccer më 23 mars uke nënshkruar një marrëveshje me vlerë 3 milion dollarë, ka ESPN nëpërmesRead More

Share

Reagojnë pronarët e Interit: Nuk e shesim klubin

Corriere della Sera raportoi se Interi do të shitet nëse vjen një ofertë prej 600 milionë eurove. Por askush tjetër përveç këtij mediumi nuk ka ka këtë mendim. Një zëdhënës i pronarëve kinezë ka mohuar këto raportime duke i cilësuar të rreme. “Sa për të ashtuquajturat “histori” të raportuara nga degët e huaja, ne as nuk i konsiderojmë ato”, ka thënë fillimisht zëdhënësi për Sina Sports. “Fokusi ynë i vetëm është kampionati”, përfundoi ky zëdhënës i Suning Group.

Share

Share